poniedziałek, 1 grudnia 2014

MISTRZOSTWA POLSKI W SIATKÓWCE NA SIEDZĄCO SZCZECIN 2014!

Kolejne Mistrzostwa Polski w siatkówce na siedząco za nami. Kolejny już raz Szczecin był gospodarzem tych najważniejszych dla polskich drużyn zawodów.
Zmagania rozpoczęły się w sobotę i do walki w szranki o medale stanęło ze sobą aż dziesięć drużyn - dziewięć męskich i jedna żeńska. W walce o medale liczyło się 6 pierwszych drużyn ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Ostatecznie do ścisłej czwórki weszły drużyny z Elbląga, Wrocławia, Szczecina i Jeleniej Góry. Pozostałe drużyny walczyły o miejsca 5-10. Po raz pierwszy w mistrzostwach wystartowali reprezentanci Łodzi, którzy ostatecznie zmagania zakończyli na siódmej pozycji. Niewątpliwie wieloletnie doświadczenie w grze na stojąco pozwoliło im pokonać kilka typowo siedzących drużyn.
Na ostatnim miejscu swe boje zakończyła Kadra Kobiet. Panie dzielnie walczyły. W niezwykle wyrównanych pojedynkach zabrakło im jednak trochę siatkarskiego szczęścia ( a może wzrostu i siły w stosunku do panów ;p).
Największe emocje wzbudzały jednak mecze finałowe. IKS Atak bez straty seta już w sobotę zapewnił sobie walkę o złoto. Pozostało jeszcze wyłonienie drugiego pretendenta do meczu finałowego. Wszyscy przeczuwali, że mecz pomiędzy, od kilku lat będącym srebrnym medalistą Startem Wrocław, a brązowym Szczecinem będzie niezwykle zacięty. Tym razem swoją siłę i niezwykłą zaciętość pokazał gospodarz turnieju. Szczecin w pięknym stylu pokonał wrocławską drużynę i pełen energii pomaszerował do walki o najwyższy laur turnieju. Będąc na tak zwanej sportowej fali w meczu finałowym szczecinianie spektakularnie wygrali pierwszego seta. Już sam fakt straty seta przez IKS Atak stał się precedensem - od kilku lat elblążanie wygrywali turniej Mistrzostw Polski bez straty choćby jednego seta. Po pierwszy secie na twarzach elbląskiej ekipy pojawił się grymas lekkiej porażki i  nie grali tak pewnie jak zazwyczaj. Wydawało się, że po raz pierwszy od lat znalazł się zespół, który odbierze dominację na siatkarskim polu Atakowi. Drugi set był niezwykle wyrównany, szala zwycięstwa przechylała sie na stronę Szczecina jednak ostatecznie IKS wyrównał mecz do stanu 1:1.
Kolejny set znów został zapisany na koncie obrońców mistrzowskiego tytułu. Na trzeci set Szczecinowi już chyba nie wystarczyło siły co przypieczętowało zwycięstwo Elblążan.
Szczecin zdobywając srebrny medal cieszył się równie mocno, po kilku latach zdobył w końcu upragnione drugie miejsce!